березень 7, 2020

Заняття 9. Виплата зарплати

Заняття 9. Виплата зарплати

1. Виплата зарплати

Щоб сформувати платіжну відомість по заробітній платі переходимо в модуль «Зарплата», розділ «Бухгалтерія», пункт меню «Платіжні відомості».

Для додавання платіжної відомості по зарплаті натискаємо кнопку «Розрахунок» і вибираємо розрахунок «Зарплата. Формування платіжних відомостей».

Після цього з’явиться вікно вибору параметрів. Необхідно вибрати Тип процесу: «Зарплата. Платіжна відомість. Банк», вказати дату документу та вибрати тип округлення.

Якщо не всі рахунки внесені, то при формуванні відомості ці співробітники позначаються червоним кольором. Для коректного формування необхідно дозаповнити карткові рахунки.

Щоб продовжити формування натискаємо кнопку «Вибрати». З’явиться текстове повідомлення про додавання документів, яке потрібно закрити та виконати додавання.‌‌ Після цього відкриється реєстр Платіжних відомостей, де при необхідності можна коригувати суми виплат на вкладці «Нарахування».

На підставі відомостей необхідно зробити Банківську виписку витрати, обов’язково заповнити на закладці Субрахунки значення рахунків та аналітик!‌‌Аналітику Рік-Місяць встановити у форматі 201901.

У таблиці Прив’язок  обираємо Банківську виписку та натискаємо кнопку «Документи». Таким чином переходимо до реєстру банківських виписок та за допомогою кнопки «Розрахунок» формуємо проводки.

Юридичні, фінансові зобов’язання та платіжні доручення по зарплаті формуємо у розділі «Банк». При цьому Платіжні доручення не проводимо по банку, бо проведення пройшло по платіжних відомостях по кожному співробітнику.

2. Виплата лікарняних ФСС‌‌

   2.1 Формування заяви-розрахунку

Щоб сформувати заяву-розрахунок ФСС необхідно перейти в модуль «Зарплата», розділ «Відпустки/Лікарняні», пункт меню «Лікарняні».

Натискаємо кнопку на панелі інструментів «Заява-розрахунок ФСС». Повідомлення про успішне додавання відобразиться у лівому нижньому кутку.

Подальша робота з цим документом відбувається в пункті меню «Заява-розрахунок ФСС».

Необхідно перевірити дату документу та суму. Після отримання фінансування кнопкою «На підставі» формуємо «Виписку банку надходження».

На закладці Документ заповнюємо поля Розпорядники, Контрагенти, зазначаємо документ підстава. Також необхідно перевірити реквізити організацій на закладці Реквізити. На закладці «Субрахунки» проставляюємо бухгалтерські рахунки та аналітики.

Кнопкою «Провести» формуються проводки по документу надходження.

   2.2 Формування платіжної відомості лікарняного

Щоб сформувати платіжну відомість по лікарняному переходимо у модуль «Зарплата», розділ «Відпустки/Лікарняні», пункт меню «Заява-розрахунок ФСС».

Обираємо документ-заяву та кнопкою «Розрахунок» формуємо відомість. Зазначаємо Тип процесу: «Зарплата. Платіжна відомість. Лікарняні. Банк».

Вказуємо період нарахування та дату документу. Натискаємо «ОК».

Обираємо документ лікарняного та натискаємо «Вибрати».

Далі закриваємо текстове повідомлення та виконуємо додавання відомості.

   2.3  Документ Банк витрата

Щоб сформувати документ необхідно обрати платіжну відомість лікарняного та натиснути кнопку «На підставі».

У відкритому заголовку необхідно заповнити поля: Розпорядники, Контрагент, Договір та Підстава. На закладці «Субрахунки» необхідно зазначити бухгалтерські рахунки та проставити аналітики.

Кнопкою «Провести» формуємо проводки по документу. Також сформуються проводки по платіжній відомості.