листопад 6, 2020

Ціноутворення в «1С:Управління невеликою фірмою для України»

На основі статті «Виды цен и Установка цен в 1С:Управление небольшой фирмой 1.6»

1. Види цін в 1С: Управління невеликою фірмою

Види цін в УНФ знаходяться в розділі Продажі - Види цін.

У цьому списку розташовуються  види цін. Два види цін вже закладені, як передналаштовані елементи довідника - це Оптовая цена і Учетная цена.

У новій програмі буде потрібно визначитися з цінами, як вони будуть розраховуватися. В процесі роботи не можна змінити порядок розрахунку цін, якщо вона вже використовуэться в документах. Тому відразу ж визначаємося і переходимо до створення. Створюємо новий вид ціни Роздрібна з видом розрахунку Динамічний (відсоток). Даний вид нам дозволить автоматично перераховувати ціни в залежності від облікової ціни, на певний відсоток.

На вкладці Формат цін ми задаємо необхідне округлення ціни і формат її подання. У данному випадку буде округлення в більшу сторону.

На цьому настройку ціни з видом розрахунку Динамічний (відсоток) закінчено. Також можна скористатися видом розрахунку Динамічний (формула) для створення більш складних формул розрахунку націнки.

Конструктор формули виглядає простим, але може реалізувати досить складні формули розрахунку.

Після того, як ми налаштували види цін в 1С, нам необхідно сформувати Облікову ціну. Саме від цієї ціни і буде проводитися розрахунок  роздрібних і оптових цін.

2. Установка цін в 1С: Управління невеликою фірмою

Формуючи Облікову ціну, ми отримуємо розрахунок і установку по залежним видам цін.

Відзначаючи прапорцем Обліковий вид ціни, програма автоматично перерахує залежні, так що будьте гранично уважними при визначенні цінової політики.

Наступний крок чисто інформативний: яку інформацію треба вивести в колонках, щоб ви могли задати ваші ціни. Відзначаємо все, щоб глянути на повний функціонал Формування цін (установка цін).

У відкритій формі треба методом підбору додати товари, яким ми будемо призначати ціни. Для цього треба  скористатися функцією По виду цін, щоб відібрати незаповнені ціни.

У вікні «Додавання номенклатури у табличну частину» вибираємо опцію «Для якої ціни, ще не встановлювалися», щоб в документ потрапили тільки ті позиції у яких не встановлена ціна.

Список заповниться позиціями номенклатури.

Вводимо в колонку Нова ціна вашу ціну. Колонки залежних цін не заповнюються.

Завершуємо процес і отримуємо повідомлення.  Все пройшло успішно, скоро програма розрахує залежні види цін.

Залежні ціни розраховуються  автоматично після виконання відповідного фонового завдання. Якщо у довіднику видів цін з'явилися знаки оклику, то це означає , що ще не зроблено розрахунок.  Тоді при необхідності фонове завдання можно запустити вручну.