березень 14, 2020

Заняття 2. Аналітичний облік у розрізі видів надходжень. План рахунків

Заняття 2. Аналітичний облік у розрізі видів надходжень. План рахунків

1. План рахунків. Довідник аналітик

«План рахунків знаходиться  у модулі  «Довідники»: «План рахунків».

План рахунків налаштовано згідно «НАКАЗУ 31.12.2013 № 1203 Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі». До кожного субрахунку налаштовані аналітики, по яких будуть формуватися Звіти, такі як «Меморіальні ордери» та «Оборотно-сальдова відомість».

2. Меморіальні ордери. Налаштування

Провести налаштування для меморіальних ордерів можна в модулі «Довідники» в розділі «Звіти» пункті меню «Налаштування меморіальних ордерів».

Мінфін наказом від 08.09.2017 р. № 755 затвердив нові типові форми меморіальних ордерів. Щоб бачити розділення у розрізі видів надходжень у Головній книзі та Меморіальних ордерах до кожного «Меморіального ордера» потрібно настроїти Балансові субрахунки та заповнити усі аналітики, які будуть відображатися в ордері.

Для того, щоб у Головній книзі формувалися декілька МО№2, потрібно спочатку скасувати системні налаштування на закладці Балансові рахунки.

Далі в Балансових рахунках створюємо новий рядок за допомогою кнопки «Додати» (F7), та заповняємо потрібну аналітиу.

У Меморіальних ордерах обираємо потрібний системний ордер, та за допомогою кнопки «Додати за зразком»(Ctrl+F7) створюємо наступний МО№2-2.

Вказуємо ідентифікатор.

Налаштовуємо аналітику.

3. Меморіальний ордер

Ордер можна сформувати в модулі «Звіти», пункті меню «Меморіальні ордери».

Обираємо № меморіального ордеру та період. Натискаємо на панелі інструментів кнопку «Сформувати». На нижній вкладці буде відображено меморіальний ордер за вибраними критеріями.

4. Журнал-головна

Переходимо у модуль «Звіти», пункт меню «Журнал-головна».

Головна книга формується у розрізі видів надходжень після налаштування Меморіальних ордерів.

5. Оборотно-сальдова відомість

Для перевірки господарських операцій і сальдо по рахунках бухгалтерського обліку установи програмою передбачена оборотно-сальдова відомість, що знаходиться в модулі «Звіти».

Щоб відобразити оборотно-сальдову відомість, необхідно задати період та натиснути кнопку «Сформувати». Можна вказувати окремі рахунки, по яких необхідно відобразити інформацію.

Для додаткової деталізації форми по аналітикам вказуємо їх в закладці «Групи і фільтри». Також можна проставити умову в колонці Фільтр.